Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

DIECEZJA
SIEDLECKA

   

16 lipca 2018 r. Imieniny obchodzą: Maria, Stefan, Eustachy

     
LITURGIA SŁOWA



Czytania:
Iz 1,10-17; Ps 50 (49), 8-9. 16b-17. 21 i 23; Mt 10,34-11,1
Ewangelia:
Mt 10,34-11,1

Czytania na dzień dzisiejszy - www.mateusz.pl

Serwis informacyjny KRP

Z Pogoni Szczecin do Pogoni Siedlce

III edycja programu Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka - wybrane projekty

Niedzielne Wieczory Posłuchowe w mińskim MDK

Warsztaty tworzenia świec żelowych w mińskiej bibliotece

Kierował na "podwójnym gazie"

Piątkowe leżakowanie filmowe w mińskim MDK

Zaproszenie na Annowanie 2018

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich - Kacprowianki z Kacprówka

Koncert Muzyki Filmowej i Popowej w Lubartowie

,,Trzeżwość w przewozie osób"

Terespol: Odzyskano Mercedesa

Słuchaj na żywo KRP


        

 
Ogłoszenia
2018-07-15
2018-07-08
2018-07-01
2018-06-24
2018-06-17
2018-06-10
List Pasterski
2018-06-03
2018-05-27
2018-05-20
2018-05-13
2018-05-06
2018-04-29
2018-04-22
2018-04-15
2018-04-08
2018-04-02
2018-03-25
2018-03-18
2018-03-11
2018-03-04
ODPUSTY
Rekolekcje W.P.
BISKUP SIEDLECKI
2018-02-25
2018-02-18
2018-02-11
2018-02-04
2018-01-21
2018-01-14
2018-01-07
2017-12-31
2017-12-26
2017-12-24
Wizyta Duszp
2017-12-17
REKOLEKCJE
2017-12-10
2017-12-03
2017-11-26
2017-11-19
2017-11-12
2017-11-05
2017-10-29
2017-10-22
2017-10-15
2017-10-08
2017-10-01
2017-09-24
2017-09-17
2017-09-10
2017-09-03
2017-08-27
2017-08-20
2017-08-13
2017-08-06
2017-07-30
2017-07-23
2017-07-16
2017-07-09
2017-07-02
2017-06-25
2017-06-18
Bulo Bulo Ks. Michał
 
MENU
Strona główna
Księża
Historia
Świątynia
Informacje
Kontakt
zdjęcia
 
Ruchy i Stowarzyszen
schola-2012
Domowy Kościół
Schola
Legion Maryi
Krąg Biblijny
 
KANCELARIA
Godziny
 
LINKI
Diecezja Siedlecka
Katolickie Radio Podlasie
Podlaskie Echo Katolickie
EKAI
Episkopat
 
Cmentarz
Odpust Św. Rocha
Zaduszki 2017
Regulamin
Mapa
Biuro cmentarza
 
 
 
2017-12-26
 
 

 

O G Ł O S Z E N I A

Świętego Szczepana  2017-12-26

 

1. Podziękowanie:

za wszystkie wykonane prace w związku ze świętami;

wszystkim, którzy włączyli się w dekorację i przygotowanie świątyni;

za wszystkie ofiary na prace prowadzone w parafii, za ofiarowane choinki;

za ofiary dzisiaj złożone na przygotowanie Diecezji do Jubileuszu 200 lecia; 

za wszystkie życzenia przekazywane duszpasterzom;

jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Dobrodziejom naszej parafii i każdemu z nich mówimy -

  • Bóg zapłać !!!

 

Zebranie przedstawicieli Kółek Różańcowych  i członków Nieustającego Różańca  31 grudnia po Mszy św. o 8.30.

 

W czwartek w Święto Świętych Młodzianków Męczenników odbędzie się Marsz Życia. Rozpoczęcie Mszą świętą w kościele Świętego Brata Alberta o godz. 18.00 – a zakończenie w w naszej świątyni.  

W naszym kościele 28 grudnia Msza św. wieczorowa o godz. 18.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do przyjścia uczestników Marszu Życia.

 

Doroczną uroczystość Świętej Rodziny w tym roku  będziemy celebrować 31 grudnia.  Małżonkowie będą mogli odnowić przysięgę małżeńską o godz. 10.00 lub 11.30.

 

Msza św. dziękczynna za 2017r będzie odprawiona 31 grudnia o godz. 18.00.

W Świdrach o 12.00. 

 

 Przypominamy:   a/  Sakr. Chrztu św. uroczyście udzielany jest w drugą i czwartą  niedzielę każdego miesiąca  /wyłączając Adwent i W. Post/;

Katechezy dla rodziców i chrzestnych odbywają się od pierwszej do czwartej niedzieli każdego miesiąca (z wyjątkiem lipca) w Budynku Poklasztornym.

            b/  narzeczeni zgłaszają zamiar zawarcia sakramentalnego małżeństwa nie później jak na trzy miesiące przed planowaną datą ślubu;

c/ Katolicka Poradnia Rodzinna w naszej parafii zaprasza w każdą I i III niedzielę miesiąca od 11.30.  Konferencje dla narzeczonych -  o godz. 14.00  (również w Budynku Poklasztornym).

d/ Zespół Interwencji Kryzysowej przy Parafialnym  Zespole Caritas dyżuruje  w drugą i czwartą środę miesiąca w godzinach od 1900  do 2000  w budynku poklasztornym.  Rodziny  i osoby dotknięte  różnego rodzaju  kryzysami lub ofiary  sytuacji kryzysowej w rodzinie  mogą korzystać  ze wsparcia  duchowego, prawnego i psychologicznego.  

 

Wizyta Duszpasterska zwana kolędą rozpocznie się jutro w Łazach: W ramach przygotowania zadbajmy o obecność mieszkańców, na stole krzyż, dwie świece, woda święcona, kropidło, Pismo św., zeszyty do religii lub indeksy z katechezy dla młodzieży studiującej.

            Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na prace parafialne. Z góry dziękujemy Państwu Sołtysom za zorganizowanie dojazdów.

Podtrzymajmy dobry zwyczaj, że sąsiad odprowadza kapłana do następnego sąsiada. Poprośmy o to sąsiadów ze wszystkich stron.

            Plan wizyty duszpasterskiej we wszystkich miejscowościach umieszczony jest w gablotce i w internecie. Jeżeli zrealizowanie tego planu okaże się niemożliwe w wyznaczonym dniu do godz. 20.00 wówczas termin wizyty będzie ustalony w dniach od  22 do 24 stycznia.

 

Plan wizyty duszpasterskiej:     verte!

Życzenia: 

Za zmarłych  - 

Wieczny odpoczynek ....

 

 

Plan Wizyty Duszpasterskiej

w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego

w Łukowie  2017-2018

 

Data

Dzień tyg.

Miejscowość

Od godz.

Kapłanów

27-12-2017

środa

Łazy   (od nr 2 do 29 – Osiedle – od godz. 16,00)

 Pozostałe: 9,00

6

28-12-2017

czwartek

Świdry

9,00

4

-//-

-//-

OUP  nr    3

16,00

1

29-12-2017

piątek

Ryżki

9,00

6

30-12-2017

sobota

Zalesie 

9,00

6

02-01-2018

wtorek

Aleksandrów

9,00

4

-//-

-//-

Cieszkowizna

16,00

7

03-01-2018

środa

Jadwisin

9,00

1

-//-

-//-

Spokojna jedn. oraz  2A, B, C, D, E

16,00

6

04-01-2018

czwartek

Malcanów

9,00

2

-//-

-//-

OUP   1

16,00

4

05-01-2018

piątek

Cmentarna,  Krótka  i  700-lecia 

9,00

1

-//-

-//-

Sięciaszka III

9,00

1

-//-

-//-

Rzymy Las

9,00

1

-//-

-//-

OUP   nr  2

16,00

5

08-01-2018

poniedz

Gołąbki  

9,00

3

-//-

-//-

Łapiguz, Strzelnicza, Zachodnia, Sochacz

16,00

6

09-01-2018

wtorek

Wyszyńskiego jednorodzinne

9,00

1

-//-

-//-

Zbożowa

16,00

6

10-01-2018

środa

Świderska

9,00

1

-//-

-//-

Partyzantów 17

16,00

1

-//-

-//-

Partyzantów jedn. i nr 8

16,00

1

-//-

-//-

Partyzantów 10 i 11

16,00

1

-//-

-//-

Partyzantów 13 i 15

16,00

1

-//-

-//-

Podgaj

16,00

2

11-01-2018

czwartek

Gospodarska, Domaszewska, Pszenna

9,00

1

-//-

-//-

Zabrowarna

9,00

1

-//-

-//-

Glinki, Królik, Polna, Północna, Słoneczna

16,00

6

12-01-2018

piątek

Dminin

9,00

3

-//-

-//-

OUP    8,  4

16,00

4 + 1

13-01-2018

sobota

Warszawska i przyległe

9,00

5

-//-

-//-

OUP  nr   9

16,00

5

15-01-2018

poniedz

Sięciaszka I

9,00

3

-//-

-//-

        -//-

16,00

3

-//-

-//-

Kleberga, Ogrodowa i Górna

16,00

2

-//-

-//-

Wyszyńskiego 42

16,00

1

16-01-2018

wtorek

Jeziory

9,00

1

-//-

-//-

Sięciaszka II

16,00

4

-//-

-//-

OUP nr   5,

16,00

1

17-01-2018

środa

Wyszyńskiego  54

16,00

1

-//-

-//-

OUP  6, 7,  10,  11,  12

16,00

5

18-01-2018

czwartek

13,  14,  15,

16,00

4

19-01-2017

piątek

Radzyńska

9,00

3

-//-

-//-

OUP nr  16, 19

16,00

2

20-01-2018

sobota

Czerśl

9,00

3

 

 

 
     

Copyright 2007 - Realizacja KreAtoR